Anasayfa  |  Dernek Hakkında  |  Sorular ve Cevaplar  |  Tüzük   |  Yönetim Kurulu
3
Ara
2013
 Basında İSKAYAD
 Kategori: Genel
 Yazar: admin

Karakol ne zaman açılacak?
İSKAYAD Derneği Başkanı A.Hadi Gezgin, bölgede son zamanlarda hırsızlık olaylarının yaşandığını ve karakolun biran önce faaliyete geçirilmesini istediklerini belirtti.
İstanbul Kayabaşı Kentleşme Sosyal Kültürel Dayanışma Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı A. Hadi Gezgin, Kayaşehir’de son zamanlarda hırsızlık olaylarının arttığını ve uyuşturucu ticaretinin yapıldığını ve birisini bizzatşahit olduğunu belirterek, karakol binasının hazır olmasına rağmen personel yetersizliği gerekçesiyle hizmete açılmadığını söyledi.

İSKAYAD Derneği Başkanı A.Hadi Gezgin, bölgede son zamanlarda hırsızlık olaylarının yaşandığını ve karakolun biran önce faaliyete geçirilmesini istediklerini belirtti. Gezgin, yetkililerle bu durumu konuştuklarını ve henüz somut bir adım atılmadığını belirterek, “Karakolumuz aktif hale gelirse en azından olaya anında müdahale edilebilir. Bina hazır ancak; personel yetersizliği gerekçesiyle hizmete açılamıyor. Aldığımız duyumlara göre tam anlamıyla karakol olarak faaliyete geçmeyecek. Pasaport işlemleri gibi diğer işlemlerin yapılacağı bir yer olarak kullanılacak” ifadelerini kullandı.

UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPANLAR VAR

Kayaşehir’de uyuşturucu ticaretinin de yapıldığını ve bunlardan birisine bizzat şahit olduğunu söyleyen Gezgin, başından geçen bir olayı şu şekilde anlattı: “Gecenin üçünde evimin balkonundan hava almak için dışarı çıktığımda yabancı bir aracın binanın önünde durduğunu gördüm. Arabadan ve apartmandan bir genç indi. İkisi de park eden araçların arasına girip tedirgin bir şekilde birbirlerine bir şey verdiler. Daha sonra etrafa bakarak yine tedirgin bir şekilde ayrıldılar. 155’i arayıp aracın rengini ve markasını verdim. Bu olaylar Kayaşehir’de sıklıkla yaşandığını duyuyorduk. Kendim de böyle bir olaya ilk kez şahit oldum” şeklinde konuştu.

YÖNETİM İLGİ GÖSTERMİYOR

“Kayaşehir yeni kurulmuş bir şehir olduğu halde görsel olarak peyzaj ve çimlerimiz; bakımsızlıktan dolayı tamamen kaybolmuş durumda. Vatandaşlar artık sıkıntılar yüzünden pes etmiş durumda” diyen Gezgin, “Burayı site, temiz ve güvenli bir ortamı var diye tercih ettik. Ama gördük ki durum tam tersi. Çalışan asansörlerimizin düğmeleri, ekranları bakımsızlıktan dolayı kırık ve ilgilenen yok. Yönetimin bu tür olaylara yeterince ilgi göstermediği düşünüyorum. İki binaya tek görevli veriyorlar. Sonuçta oda bir candır hangi birine yetişsin. Bina görevlisine apartman için neden pis dediğimizde bize “Temizlik malzemem yok” diyor. Bu çok komik bir durum.” iddiasında bulundu.

FACİA YAŞANABİLİR

3.Bölgede yapılacak yürüyüş yolu için site güvenlik duvarlarının binanın bir metre yakınına kadar çekildiğini vurgulayan Gezgin, olası bir durumda yangın merdiveninden çıkmak isteyen kat sakinlerinin bir metrelik alana sıkışacağına dikkat çekti. Gezgin konuşmasına şöyle devam etti: “Durum böyle olursa itfaiye ekipleri binaya iki üç metre öteden müdahale etmek zorunda kalacak. Yapılacak yürüyüş yolunda en azından binaların yangın merdivenleri açık bırakılabilir. Yaşanacak her hangi bir faciada sorumluluk belediye ve yönetimdir” diye konuştu.

Aynı çalışmayı parklar içinde bekliyoruz

Gezgin, çöp konteynırlarının Kayaşehir ve bütün ilçede yerin altına alınmasının güzel bir uygulama olduğunu, belediyeden parkların bakımı için yardım istediklerinde ise site içi olduğu için karışmadıklarını söyledi. Gezgin, “Parklar için bakım hizmeti istediğimizde Belediye, “Site içi olduğu için müdahale edemeyiz” diyor. Demek ki site içerisine istenildiği zaman hizmet yapılabiliyor. Aynı çalışmayı parklar içinde bekliyoruz” dedi.

Zabıta yetersiz kalıyor
Merkez Kayaşehir AVM, Hz Hüseyin Cami, Ticaret Meslek Lisesi ve Mevlana İlk Öğretim Okulu’nun bulunduğu dört yol ağzında yoğun araç trafiği yaşandığını söyleyen Gezgin, okulların açılmasıyla birlikte yolun tehlikeli bir hal alacağını belirtti. “Konutlarımızı teslim almadan önce defalarca TOKİ ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bu konuda mail attık” diyen Gezgin, “Bu bölgeden ilk okul çocukları geçiyor. Çıkış saatlerinde yoğunluk yaşandığı için herhangi bir can kaybı yaşanabilir. Belediye zabıta ekibi gönderiyor ama bu yetersiz. En azından Kayaşehir’e giriş caddesinin, okul zamanı trafiğe kapatılmasını istiyoruz. Araçlar 7. 8. Bölgenin arasından dolanabilir. Bu durum AVM’nin işine gelmeyecek ama ölümlü bir vakaya sebebiyet vermeden önlem alınmalı” diye konuştu.

Yorum Yazın